Różne formy kąpieli saunowych

Tradycyjna sauna fińska sauna

Gorąca, intensywna sauna

Jeżeli preferujesz skandynawski typ kąpieli w saunie, ciesz się sauną rozgrzaną do wysokiej temperatury i suchym powietrzem. Temperatura wewnątrz waha się w zakresie od 75 do 90°C, wilgotność względna utrzymywana jest na dość niskim poziomie 5 – 15%. Uczucie ciepła można dodatkowo zwiększyć polewając kamienie w piecu wodą. Wytwarza się wówczas delikatna para, inaczej „löyly”(czytaj ”loejly”) – to fińskie określenie rozgrzanego, bardzo wilgotnego powietrza.
Sucha sauna skandynawska, czyli tzw. sauna szwedzka, to jeszcze wyższe temperatury – 95-110°C. Podczas takiej kąpieli pory w skórze otwierają się szeroko, skóra oczyszcza się, a intensywne pocenie działa jak naturalne chłodzenie organizmu. Wraz z firmą TylöHelo oferujemy szeroki wybór pieców do sauny, które zapewnią wspaniałe doznawania pod czas tradycyjnej kąpieli w saunie.

Soft sauna, Tylarium

Niższa temperatura, wyższa wilgotność

Lubisz dłuższe kąpiele w saunie? Zmniejsz temperaturę i dobrze się czujesz w otoczeniu ciepłej pary? Optymalne dla tego typu kąpieli ustawienia to temperatura 45–65°C i wilgotność 40–56%. Ciepłe wilgotne powietrze sprzyja długim sesjom w saunie, to idealne warunki do rodzinnych kąpieli oraz saunowania z przyjaciółmi. Walory zdrowotne długiej i relaksującej sesji kąpielowejmozna wzmocnić przez inhalację pachnących olejków, ziół lub soli mineralnych. Jeśli odpowiada ci właśnie taki typ kąpieli, wybierz piec z oferty TylöHelo Combi lub systemem BWT.
W każdym z wyżej wymienionych rodzajów kąpieli ważne jest, aby zachować prawidłowe proporcje pomiędzy temperaturą i wilgotnością. Zależność tę opisuje „prawo sumy 110”, zgodnie, z którym suma temperatury (w °C) i wilgotności względnej (w procentach) w saunie powinna wynosić 110 (na przykład 70°C i 40%).

Wciągająca łaźnia parowa

Długie, delikatne sesje kąpielowe

Prawdziwa łaźnia parowa to doskonale relaksujące doświadczenie. Niższe temperatury i gęste kłęby pary sprawią, że całkowicie odizolujesz się od zewnętrznego świata i jego hałasu. Nigdzie nie musisz się śpieszyć! Usiądź i rozkoszuj się delikatnym ciepłem, przy stałej 100% wilgotności. Powierzając nam aranżację łaźni parowej zyskujesz gwarancję, że wybierzemy rozwiązanie najbardziej dopasowane do warunków technicznych w miejscu instalacji oraz twoich oczekiwań. Odpowiednio dobrane generatory pary TylöHelo sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i obiektach publicznych.

Sauny infrared, kabiny na podczerwień

Szybkie i wydajne

Promieniowanie podczerwone typu IR-B oraz IR-C jest stosowane na całym świecie do leczenia schorzeń skóry oraz dolegliwości związanych z napięciem i bólem mięśni. Ciepło wytwarzane przez panele infrared w saunach na podczerwień wnika głębiej w tkankę. Taka sauna nie musi się nagrzewać, działa natychmiast po włączeniu, a w dodatku jest energooszczędna. Oprócz kabin infrared oferujemy również promienniki, które można zainstalować w tradycyjnej saunie. Dzięki temu w jednej kabinie można korzystać z różnorodnych form kąpieli. Taki typ sauny zwany jest multisauną.

Nasze kolekcje wanien i basenów SPA

Blog z poradami

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w dziedzinie SPA

Newsletter

Subskrybuj, aby dowiedzieć się więcej o naszych specjalnościach

Dziękujemy, Twoja prośba o rsubskrypcję się powiodła! Sprawdź skrzynkę e-mail, aby potwierdzić.

Obserwuj nas

Obserwuj co nowego u nas