Oczyszczanie wody

Filtry w wannie SPA: jak dbać o własną wannę SPA?

Filtry to jedne z najważniejszych części zamiennych wanny SPA. Są to elementy podlegające normalnemu zużyciu. Filtry wychwytują pozostałości i cząsteczki obecne w wodzie. Zespół techników naszej firmy zaleca wymianę filtrów raz w roku. Rekomendujemy filtry „EZ-Lock” pasujące do wszystkich naszych produktów (oprócz modeli basenów AquaFit), ale dostępne są również inne rodzaje filtrów.

Jak dbać o filtry w minibasenie SPA?

Utrzymanie czystej wody w wannie SPA polega przede wszystkim na regularnym czyszczeniu filtrów. Panel sterujący informuje o wskazanej częstotliwości ich czyszczenia (średnio 1 raz w miesiącu). W odpowiednim momencie na panelu sterującym pojawi się komunikat, że należy przepłukać filtry pod bieżącą wodą albo, że nadszedł czas umycia filtrów w przeznaczonym do tego środku chemicznym. Im częściej wanna jest użytkowana, tym częściej należy czyścić filtry.

Naturalne oczyszczanie wody w wannie SPA zapewnia wkład Vision. Pozwala on zredukować zużycie środków chemicznych takich jak brom czy chlor. Zaleca się wymianę wkładu Vision co pół roku.

W razie wątpliwości dotyczących wyboru filtra, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który zarekomenduje właściwy produkt.

Nasze kolekcje wanien i basenów SPA

Blog z poradami

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w dziedzinie SPA

Newsletter

Subskrybuj, aby dowiedzieć się więcej o naszych specjalnościach

Dziękujemy, Twoja prośba o rsubskrypcję się powiodła! Sprawdź skrzynkę e-mail, aby potwierdzić.

Obserwuj nas

Obserwuj co nowego u nas